کد1541 رئیسی
شرایط جدید قانون بیمه شخص ثالث

غلامرضا تاج گردون در خصوص بازنگری قانون بیمه شخص ثالث، اظهار داشت: اجرای آزمایشی قانون بیمه شخص ثالث در سال 1392 به پایان می‌رسد که در همین راستا کارگروهی مسؤلیت اصلاح این قانون را در بیمه مرکزی برعهده گرفته ‌است.
وی با اشاره به اینکه لازمه تمدید قانون بیمه شخص ثالث اصلاحات برخی از موارد آن است، افزود: بیمه مرکزی با همکاری سندیکای بیمه گران در حال تحقیق و بررسی این موضوع است که البته در گام نخست در چند بند به اتفاق نظر مناسبی نیز دست پیدا کرده است.
 دبیر کل سندیکای بیمه گران در رابطه با نکات مطروحه در بازنگری قانون بیمه شخص ثالث، گفت: در قانون فعلی بیمه شخص ثالث ملاک صدور بیمه نامه وسیله نقلیه است در حالی که باید براساس شخص و ریسک پذیری افرد صدور بیمه نامه انجام شود.
  به گفته تاجگردون، با اصلاح این بند از قانون بیمه شخص ثالث تا حد قابل توجهی مشکلات این بیمه نامه کاهش خواهد یافت.
  وی در ادامه یاداور شد: در صورت تجدید نظر قانون بیمه شخص و ملاک قراردادن ریسک بیمه گران در صدور بیمه نامه می بایست  سایر موارد متنازع این بیمه نامه از جمله نرخ اتومبیل و تقیسط بیمه نامه ها نیز با اصلاحاتی همراه شود.
  دبیر سندیکای بیمه گران در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت اصلاح قانون بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه در هماهنگ کردن خود با موارد بازنگری شده مشکلی نخواهند داشت، گفت: با توجه به اینکه در قانون انتقال سوابق شخص به جای اتومبیل در صدور بیمه نامه پیش بینی شده بود فقط با یکسری پایه سازی اطلاعات این امر اجرا و بیمه گزاران با مشکلی مواجهه نخواهند شد.
  به گفته وی البته در تسریع بخشیدن این امر همکاری بیمه مرکزی و نیروی انتظامی دارای جایگاه حائز اهمیتی است.
  این مقام مسئول در صنعت بیمه به بحث آزاد سازی بیمه شخص ثالث به عنوان دومین نکته مهم در روند بازنگری قانون بیمه شخص ثالث اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نزدیک 50 درصد درآمدهای صنعت بیمه مربوط به شخص ثالث است  که هنوز مورد آزاد سازی قرار نگرفته است.
  تاجگردون با اشاره به اینکه در روند آزادسازی بیمه شخص ثالث گزینه اجباری بودن خرید این بیمه نامه حذف نخواهد شد، تصریح کرد: در آزاد سازی بیمه نامه شخص ثالث بیشتر تمرکز بر آزادی عمل بیمه گزاران در صدور این بیمه نامه به افراد پرریسک و کم ریسک است چرا که با معیار قرار دادن شخص به جای اتومبیل، شرکت های بیمه خواستار ارائه تخفیفات برای مشتریان کم ریسک و تعیین حق بیمه‌های مناسب  هستند.
  وی ضمن بیان این مطلب که لازمه محقق شدن این اصلاحات ارائه یک لایحه از جانب دولت تحت عنوان اصلاح یا تمدید قانون بیمه شخص ثالث و یا ورود نمایندگان مجلس به موضوع و یا بررسی بیمه مرکزی با همکاری بخش های مربوطه است، گفت: برای بررسی قانون بیمه شخص ثالث هنوز یک سال دیگر فرصت باقی است .
  دبیر سندیکای بیمه گران با اشاره به اینکه بیمه مرکزی با همکاری سندیکای بیمه گران کار مطالعاتی خود را آغاز کرده و امیدواریم به نتایج مطلوبی دست پیدا کند، گفت: البته در روند این تحقیقات در خصوص محاسبه نرخ دیه و عندالمطالبه بودن دیه نیز بررسی هایی صورت می‌گیرد.


مرجع يا نويسنده   :    بیمه آنلاین
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 18:14  توسط عبدالغنی رئیسی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
عبدالغنی رئیسی هستم نماینده بیمه توسعه در نیکشهر، سعی میکنم جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با صنعت بیمه و خصوصا بیمه توسعه مطالبی را جمع آوری و در اختیارتان بگذارم
آدرس نمایندگی : نیکشهر
بلوار آزادی روبروی پمپ بنزین
تلفن 05465225838
فاکس 05465225837
تلفن همراه 09151465038
آدرس ایمیل: abdolghaniraeisi@yahoo.com

نوشته های پیشین
اردیبهشت ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
پیوندها
قرآن آنلاین
گروه مدیریت آموزشی پردیس چابهار
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان قصرقند
ویکی نیکشهر
میربلوچ
نیکشهر سیتی
همشهری سلام(اخبارنیکشهر)
پسری از قصرقند
قصرقند (سیناهوتی)
دهستان حمیری
حق گو بلوچ
چــــار بُــهار
نیکشهری (محمدصدیق دهقان)
نسیم ساربوک(رحیم)
پایگاه اطلاع رسانی ساربوک
آموزش ابتدائی ساربوک
فروشگاه زنجیره ای روستا(نیکشهر)
روستای توکل
بوگ آغاز مکران
بَــــلــوْچـانی زُبـان
شیلات و آبزیان(مهران بادپا)
توسعه مکران(درخشان)
چهبارنیوز
چابهاران تیاب
برگه دان مدیریت (آقای شاهوزهی)
حسن فروتن
فرمانداری برره
منصور
از نجات تا نشاط
لاتحزن
عبدالغفور رئیسی
نوکجوب آنلاین محمد دیناری
بیمه ایران نمایندگی کریمی کد32926
بیمه کوثر
بیمه عمر خوب
بانک جامع اطلاعات نمایندگان بیمه
پنل اس ام اس رایگان
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM